1997 birželio 24 d., LR Seimui priėmus Sveikatos priežiūros įstatymo pakeitimus, ambulatorinės paslaugos buvo atskirtos nuo ligoninių. Reorganizavus Zarasų ligoninę, 1997 m. spalio 1 d.  buvo įsteigta Zarasų rajono savivaldybės viešoji įstaiga Pirminės sveikatos priežiūros centras  (Zarasų rajono tarybos 1997-09-25 sprendimu Nr. 52). Pirmoji įstaigos vadove tapo gydytoja Dalė Muraškienė (1997-2013) ir vadovavo 15 metų. 1997 metais įstaiga aptarnavo beveik 24 000 (23782)  gyventojų, o šiandien –  virš 16 000 (16636).

2000-2005 m. buvo parengta  Zarasų rajono savivaldybės viešosios įstaigos Pirminės sveikatos priežiūros centro plėtros programa. Minėta programa vykdyta dalyvaujant Lietuvos sveikatos projekte „Pirminės sveikatos priežiūros vystymo ir ligoninės restruktūrizacijos Utenos apskrityje programoje“ kuri buvo finansuoja iš Pasaulio banko. Vykdant programą 2001-2004 m. buvo atlikta Salako, Dusetų ambulatorijų, Antalieptės šeimos gydytojo kabineto renovacija, įrengtos 4 šeimos gydytojo darbo vietos, aprūpinta medicinine įranga, gauti lengvieji automobiliai. 2003 m. suremontuota Turmanto ambulatorija. 2004 m. gauti du GMP automobiliai su įranga.

2005 m. buvo vykdomas "Rytų ir pietryčių Lietuvos gyventojų sergamumo ir mirštamumo nuo širdies ir kraujagyslių ligų mažinimo modernizuojant ir optimizuojant sveikatos priežiūros sistemos infrastruktūrą bei teikiamas paslaugas" projektas. Projekto metu už ES lėšas buvo atlikta pirmo aukšto patalpų renovacija, įrengti 4 šeimos gydytojų kabinetai, procedūrinis, EKG kabinetas, įsigyta medicininės įrangos, 4 kabinetai aprūpinti kompiuterine įranga, gauti du elektrokardiografai su kompiuteriniais tinklais galintys teikti telemedicinines paslaugas. 9 gydytojai kėlė kvalifikaciją Santariškių klinikose širdies kraujagyslių ligų prevencijos diagnostikos gydymo klausimais.

2007 m. buvo vykdyta patalpų optimizavimo projektas, finansuojamas iš savivaldybės ir PSDF lėšų. Vykdant šį projektą buvo atsisakyta vaikų konsultacijos patalpų. Įrengti gydytojų, logopedo, skiepų kabinetai, vaikų raidos sutrikimų ankstyvos reabilitacijos centro salė, perlinė vonia, registratūra, chirurginis kabinetas, laboratorija ir perkelta GMP tarnyba.

2010-2012 m. vyko „Žmogiškųjų išteklių tobulinimas viešajame sektoriuje“ projektas. Šiame projekte dalyvavo visi įstaigos darbuotojai. Projektas buvo vykdomas iš Europos Sąjungos lėšų. Vykdant minėtą projektą buvo kelta darbuotojų kvalifikacija. Plėtojamas pacientų srauto valdymo ir administravimo modulis registratūroje. 

Zarasų rajono savivaldybės viešoji įstaiga Pirminės sveikatos priežiūros centras yra vertas pasitikėjimo, teikia saugias, kokybiškas paslaugas, siekia pateisinti visus savo pacientų poreikius bei lūkesčius, nuolat tobulėja.

Bendradarbiaujame su VšĮ Visagino ir Utenos ligoninėmis  siekiame didinti antrinio lygio asmens sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą Zarasų rajono gyventojams, taip pat  Zarasų rajono savivaldybės viešoji įstaiga Pirminės sveikatos priežiūros centras, kaip partneris  dalyvauja projekte „SANTA-HIS adaptavimas ambulatorinei grandžiai“.

Zarasų rajono savivaldybės viešosios įstaigos Pirminės sveikatos priežiūros centro automobilių parkas pasipildė 2 naujais GMP automobiliais:  „Ford Transit“  įsigijome už savo lėšas ir  WV Transporter automobilį gavome iš SAM.

Nuo šių metų vasaros dalyvaujame 2014-2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projekte Nr. LLI-224 „Kokybiškų sveikatos paslaugų prieinamumo didinimas stiprinant gebėjimus ir bendradarbiavimą pasienio regione Zarasai - Daugpilis“. Įgyvendinus projektą, PSPC pasieks 214 tūkst eurų iš ES fondų. Bus sukurta bendradarbiavimo tarp Zarasų pirminės sveikatos priežiūros centro ir Daugpilio regioninės ligoninės sistema. Įsigysime dar vieną GMP automobilį, nupirksime 2 naujas odontologo darbo vietas, tualetus centriniame pastate pritaikysim neįgaliesiems. O kur dar mokymai, praktiniai užsiėmimai, patirties pasidalijimai...

Steigėjo dėka užbaigta pastato renovacija, pradėtos renovuoti  Zarasų rajono savivaldybės viešosios įstaigos Pirminės sveikatos priežiūros centro automobilių stovėjimo aikštelės.

Įstaiga gavo nuostabią dovaną - logotipą, kurį mums sukūrė Lietuvos dailininkas, grafikas, knygų iliustratorius Arvydas Stanislavas Každailis. Jo žmona, Regina Každailienė, savo rankomis išsiuvinėjo PSPC vėliavą. 

Į viršų
Į apačią

Jūsų patogumui ir geresnei patirčiai svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę SUTINKU arba tęsdami naršymą, Jūs sutinkate, kad slapukai būtų įrašomi.