Apdraustiesiems privalomuoju sveikatos draudimu pacientams visi laboratoriniai tyrimai, kurie numatyti šeimos gydytojo normoje, turi būti atliekami nemokamai.

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2005 m. gruodžio 22 d. įsakymu Nr. V-1013 patvirtintoje Lietuvos medicinos normoje MN 14:2005 ,, Šeimos gydytojas. Teisės, pareigos, kompetencija ir atsakomybė“ nustatyti laboratoriniai tyrimai, kuriuos skiria pacientams šeimos gydytojas. Tai:

- hematologinis kraujo tyrimas PSPC specifikai pritaikytu analizatoriumi;

- šlapimo tyrimas juostele (su analizatoriumi);

- C reaktyvaus baltymo ir / ar ENG tyrimas;

- glikemijos kiekio kraujyje nustatymas;

- cholesterolio kiekio kraujyje (asmenims nuo 40 metų amžiaus ar esant šeimyninei anamnezei, antsvoriui, sergant kai kuriomis, tarp jų endokrininėmis ligomis) nustatymas ;

- kalio ir natrio kiekio kraujo serume nustatymas;

- kreatinino ir šlapalo (urea);

- gliukozės toleravimo mėginys.

Nuo 2012 m. spalio 18 d. iš PSDF biudžeto kompensuojami ir šie šeimos gydytojo skiriami kraujo tyrimai asmenims, kuriems paskirta planinė operacija:

- ALAT- alanininę transaminazę, ASAT- asparagininę transaminazę, ŠF- šarminę fosfatazę, GGT- gama-gliutamil transferazę;

- bilirubino;

- skydliaukės hormonų: TTH- tireotropinį hormoną ir FT4- laisvą tiroksiną;

- prostatos specifinį antigeną (pacientams po radikalaus priešinės liaukos vėžio gydymo);

- geležies kiekio kraujyje;

- mikroalbumino kiekio šlapime.

Taip pat šeimos gydytojas atlieka elektrokardiogramas ir jas vertina.

Apdraustiesiems privalomuoju sveikatos draudimu šie tyrimai yra nemokami, tai yra kompensuojami iš PSDF biudžeto lėšų, kai šios paslaugos suteikiamos jų pasirinktoje sveikatos priežiūros įstaigoje (kurioje jie yra prisirašę), o tyrimą atlikti paskyrė apylinkės gydytojas. Tačiau už tyrimus reikės susimokėti, jei apdraustieji patys, be gydytojo paskyrimo, pageidauja atlikti šiuos tyrimus ar dėl šių tyrimų kreipiasi į kitą sveikatos priežiūros įstaigą.

Iškilus klausimams, kodėl reikia mokėti, kokia tyrimų kaina, pirmiausia reikia teirautis gydymo įstaigoje.

Į viršų
Į apačią

Jūsų patogumui ir geresnei patirčiai svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę SUTINKU arba tęsdami naršymą, Jūs sutinkate, kad slapukai būtų įrašomi.